Parkiet, podłogi drewniane, gdańsk

Renowacja tarasów

Istnieją dwa sposoby pielęgnacji tarasów drewnianych. Tak jak, samo czyszczenie go za pomocą wody pod dużym ciśnieniem jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie to niestety czyszczenie mechaniczne nie jest możliwe bez odpowiednich do tego maszyn.

Ręczne czyszczenie tarasów drewnianych
Ręczne czyszczenie tarasów drewnianych

Czynność polega na usunięciu z powierzchni tarasu z piachu czy innych zanieczyszczeń. Można to wykonać za pomocą szczotki ze sztywnym włosiem i wodą lub myjką ciśnieniową. Efekt który jesteśmy w stanie uzyskać ta metodą to jedynie odświeżenie wyglądu tarasu i jego wyczyszczenie, które niestety staje się kłopotliwe zwłaszcza przy ryflowanych powierzchniach desek.

Mechaniczne czyszczenie tarasów drewnianych
Mechaniczne czyszczenie tarasów drewnianych

Taka renowacja tarasu również rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia desek za pomocą myjki ciśnieniowej. Kolejnym etapem takiej renowacji jest czyszczenie za pomocą specjalistycznej maszyna, która dzięki swojej precyzyjności jest w stanie dokładnie wyczyścić zanieczyszczenia znajdujące się zarówno w dużych jak i małych ryflach desek. Taki zabieg jest w stanie przywrócić dawny wgląd podłodze a nawet częściowo usunąć patynę która jest naturalnym wynikiem starzenia się drewna. Natomiast gdy mamy do czynienia z bardzo zniszczonym tarasem bądź takim który został pokryty powłoką lakieru konieczne może okazać się zeszlifowanie powłoki wierzchniej drewna. Po dokładnym wyczyszczeniu tarasu, nadaje się on do odpowiedniego zimpregnowania olejem lub innym środkiem tego rodzaju.